Hopp til hovedinnhold
Norges riksvåpen

Riksmekleren

Nettstedskart
Søk  
 

Ord og uttrykk  
Forbundsvise oppgjør

Det enkelte fagforbund utarbeider selv sine krav og forhandler på egen hånd med tariffmotparten om kravene.




Tidligere nyheter  

Logg inn
Nils Dalseide
Nils Dalseide

Nils Dalseide

Riksmekler
Grensen 3
0159 Oslo
Tlf: 22 97 99 99

Inger-Marie Landfald
Inger-Marie Landfald

Inger-Marie Landfald

Tingrettsdommer
Sarpsborg tingrett
Postboks 327
1706 Sarpsborg
Tlf: 69 02 42 00
Kretsmekler, Østlandet krets (Oslo, Akershus, Buskerud, Østfold, Hedmark og Oppland)

Dag Stousland
Dag Stousland

Dag Stousland

Lagdommer
Riksmekleren
Grensen 3
0159 Oslo
Tlf: 22 97 99 99
dag.stousland@gmail.com
Kretsmekler, Østlandet krets (Oslo, Akershus, Buskerud, Østfold, Hedmark og Oppland)

Inger Tellefsen
Inger Tellefsen

Inger Tellefsen

Konsulent
Riksmekleren
Grensen 3
0159 Oslo
Tlf: 90 64 46 66
inger@4666.no
Kretsmekler, Østlandet krets (Oslo, Akershus, Buskerud, Østfold, Hedmark og Oppland)

Reidun Wallevik
Reidun Wallevik

Reidun Wallevik

Lagmann
Agder Lagmannsrett
Statens Hus, Gjerpensgt. 16
3708 Skien
Tlf: 35 54 05 00
reidun.wallevik@domstol.no
Kretsmekler, Sørlandet krets (Vestfold, Telemark, Aust-Agder og Vest-Agder)

Daniel Lunde
Daniel Lunde

Daniel Lunde

Lagdommer
Gulating lagmannsrett
Postboks 7414
5020 Bergen
Tlf: 55 69 39 00
daniel.lunde@domstol.no
Kretsmekler, Vestlandet krets (Rogaland, Hordaland og Sogn og Fjordane)

Mats Stensrud
Mats Stensrud

Mats Stensrud

Lagdommer
Frostating lagmannsrett
7004 Trondheim
Tlf: 73 54 24 00
mats.stensrud@domstol.no
Kretsmekler, Trøndelag krets (Møre og Romsdal, Sør-Trøndelag og Nord-Trøndelag)

Dag Nafstad
Dag Nafstad

Dag Nafstad

Lagmann
Hålogaland lagmannsrett
Fritjof Nansens plass 17, Postboks 2511
9271 Tromsø
Tlf: 77 66 00 35
dag.nafstad@domstol.no
Kretsmekler, Nord-Norge krets (Nordland, Troms og Finnmark)

Geir Engebretsen
Geir Engebretsen

Geir Engebretsen

Sorenskriver
Oslo tingrett
Postboks 8023 Dep.
0030 Oslo
Tlf: 22 03 52 10
geir.engebretsen@domstol.no
Særskilt oppnevnt mekler

Nils-Henrik Mørch von der Fehr
Nils-Henrik Mørch von der Fehr

Nils-Henrik Mørch von der Fehr

Professor
Økonomisk institutt, Universitetet i Oslo
Postboks 1095 Blindern
0317 Oslo
Tlf: 90 99 75 82
nhfehr@econ.uio.no
Særskilt oppnevnt mekler

Anne Cathrine Frøstrup
Anne Cathrine Frøstrup

Anne Cathrine Frøstrup

Kartverkssjef
Statens Kartverk
3507 Hønefoss
Tlf: 32 11 81 90
anne.cathrine.frostrup@statkart.no
Særskilt oppnevnt mekler

Ola Berg Lande
Ola Berg Lande

Ola Berg Lande

Tingrettsdommer
Oslo Tingrett
Postboks 8023 Dep.
0030 Oslo
Tlf: 22 03 52 00
Ola.Berg.Lande@domstol.no
Særskilt oppnevnt mekler

Bjørn Lillebergen
Bjørn Lillebergen

Bjørn Lillebergen

Lagdommer
Gulating lagmannsrett
Postboks 7414
5020 Bergen
Tlf: 55 69 39 47
Bjorn.Lillebergen@domstol.no
Særskilt oppnevnt mekler

Carl Petter Martinsen
Carl Petter Martinsen

Carl Petter Martinsen

Lagdommer
Gulating lagmannsrett
Postboks 7414
5020 Bergen
Tlf: 55 69 39 00
carl.petter.martinsen@domstol.no
Særskilt oppnevnt mekler

Adele Matheson Mestad

Advokat
Regjeringsadvokaten
Postboks 8012 Dep.
0030 Oslo
Tlf: 22 99 02 00
adele.matheson.mestad@regjeringsadvokaten.no
Særskilt oppnevnt mekler

Monica Hansen Nylund
Monica Hansen Nylund

Monica Hansen Nylund

Lagdommer
Hålogaland lagmannsrett
Postboks 2511, Postterminalen
9271 Tromsø
Tlf: 77 66 00 44
Særskilt oppnevnt mekler

Mats Wilhelm Ruland
Mats Wilhelm Ruland

Mats Wilhelm Ruland

Kst. lagdommer
Borgarting lagmannsrett
Postboks 8017 Dep.
0030 Oslo
Tlf: 21 55 80 00
Mats.Ruland@domstol.no
Særskilt oppnevnt mekler

Richard Saue
Richard Saue

Richard Saue

Tingrettsdommer
Stavanger tingrett
Postboks 159 Sentrum
4001 Stavanger
Tlf: 51 29 91 00
Richard.Saue@domstol.no
Særskilt oppnevnt mekler

Kine Steinsvik
Kine Steinsvik

Kine Steinsvik

Lagdommer
Borgarting Lagmannsrett
Postboks 8017 Dep
0030 Oslo
Tlf: 21 55 80 00
kine.steinsvik@domstol.no
Særskilt oppnevnt mekler

Elisabeth Stenwig
Elisabeth Stenwig

Elisabeth Stenwig

Advokat
Regjeringsadvokatembetet
Postboks 8012 Dep.
0030 Oslo
Tlf: 22 99 02 00
elisabeth.stenwig@regjeringsadvokaten.no
Særskilt oppnevnt mekler


Kontaktinformasjon   
Riksmekleren
Grensen 3
0159 Oslo
Tlf. 22 97 99 99
Faks 22 97 99 98
post@riksmekleren.no

Riksmekleren  
Institusjonens oppgave er å mekle i interessetvister mellom partene i arbeidslivet, dvs. tvister om opprettelse eller revisjon av tariffavtaler. Virksomheten ledes av riksmekleren.

Pågående meklinger  

Pågående konflikter  

Kommende meklinger  

Riksmekleren - Grensen 3 - 0159 Oslo - Tlf. 22 97 99 99 - Faks 22 97 99 98 - post@riksmekleren.no
Feil meldes til webmaster